Proszę, nie nazywajcie mnie autystycznym dzieckiem, jestem po prostu dzieckiem... z autyzmem. Autyzm to nie choroba to zaburzenie, nie można się nim zarazić. Nie jest jak przeziębienie, nie można go "złapać". Autyzm to coś z czym żyję, będę go mieć przez całe życie. To tylko część mnie, taki jestem. Po prostu traktujcie mnie jak każde inne dziecko i pomagajcie kiedy proszę o pomoc. To ja - Jasiek Podedworny. Zapraszam do mojego świata...

AKTUALNOŚCI: Polska na Niebiesko ' 2016 - kolejny finał na nami....

Kolejny finał kampanii Polska na Niebiesko za nami...

Przewodnie hasło tegorocznego finału to AUTYZM, POZNAJ ZANIM OCENISZ....

Założyliśmy sobie, że tego dnia autyzm będzie tematem, który nie tylko przykuje uwagę ale będzie również podstawą wielu rozmów. Mówiliśmy dużo o potrzebie wprowadzenia badań przesiewowych u 2-3 latków, o które apelowaliśmy swojego czasu w liście otwartym do Ministra Zdrowia. Dla pediatry to tylko kwestia zadania 10 dodatkowych pytań a dla dziecka wczesna diagnoza daje większe szanse na lepszą przyszłość. Tak bardzo zależy nam na tych badaniach przesiewowych, gdyż jak wynika z przygotowanego przez Fundację JiM raportu, aż 75% lekarzy odsyła zaniepokojonych rodziców "z kwitkiem". Tłumacząc, że tak już jest, iż chłopcy później mówią, dziewczynki później chodzą. Ale tak nie musi być!!! Pokazaliśmy, że autyzm to nie jest koniec świata, że da się z nim żyć - mało tego można być szczęśliwym mając dookoła wspaniałych ludzi. Priorytetem było podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, gdyż wiedza pozwala zrozumieć a zrozumienie jest kluczem do akceptacji. 

Dziękuję wszystkim, którzy tak bardzo zaangażowali się w organizację naszego eventu.

Dziękuję Pani Teresie Wesołowskiej - Staroście Powiatu Łaskiego za umożliwienie zorganizowania finału pod dachem Hali Sportowej.

Dziękuję Panu Gabrielowi Szkudlarkowi - Burmistrzowi Miasta oraz Pani Elżbiecie Wojtackiej - Ślęzak - Dyrektor Łaskiego Domu Kultury za umożliwienie nagłośnienia naszego finału profesjonalnym sprzętem. Na ogromne podziękowanie zasługują również: Pan Krzysztof Tyluś z ŁDK-u za zadbanie o oprawę dźwiękową finału oraz Pan Andrzej Pikosz​ opiekun sekcji modelarskiej ŁDK-u za fantastyczne niebieskie balony klejone przez nasze dzieci podczas trwania finału a na koniec puszczane w niebo. Na zdjęciach widać radość w oczach dzieciaków :-).

Dziękuję Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno- Wychowawczemu z Łasku oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Łasku za mocne wsparcie merytoryczne akcji.

Dziękuję Szkole Podstawowej nr 5 im. MIkołaja Kopernika w Łasku ze szczególnymi ukłonami w kierunku Pani Aleksandry Wudarczyk za fantastyczną prezentację zdolności wokalnych uczniów szkoły oraz za warsztaty plastyczne dla najmłodszych gości.

Szczególne podziękowania składam na ręce Pana Łukasza Jakubczaka oraz Pani Katarzyny Ruman ze Studia FotoGrafik z Łasku za fantastyczne zdjęcia upamiętniające nasze wydarzenie.

Dziękuję również Komendzie Powiatowej Policji w Łasku, a w szczególności mł.asp. Pani Katarzynie Staśkowkiej za udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

Dziękuję wszystkim których nie wymieniłem - a powinienem, ale musiałbym pisać i pisać... ale przede wszystkim dziękuję rodzicom, którzy tak ochoczo wypinali pierś do przodu nosząc koszulki z napisem JESTEŚMY DUMNI...

Małgorzata​, Dorota​, Beata, Agnieszka, Joanna​, Leszek​, Dawid bez Was Dumni Rodzice nie byłoby  finału Polska na Niebiesko w naszym mieście. 


Dziękuję :-)